*Батькам*

Вімельбух - скарб на книжковій полиці.

Алі Мітгуч, німецький художник, у далекому 1968 року створив віммельбух - європейський дитячий бестселер. Книга, у якій не було тексту, але були панорамні малюнки настільки сподобалася читачам, що не втрачає своєї актуальності й нині. Ба більше - популярність книги цього формату циклічно зростає!

У чому ж особливість вімельбуха? Я б сказала, у тому, що він створений для "читачів" від 0 і до 99. Кожен, хто розгорне перед собою цю насичену ілюстраціями книгу, знайде у ній щось для себе. Якщо коротко, то виділю для вас такі особливості віммельбуха:
- мало, або повністю відсутній текст;
- насичені подіями ілюстрації ;
- повністю задіяний весь розворот;
- сюжет щоразу новий, бо його створює читач;
- як правило, великого формату книга з цупкими сторінками.

Про користь цього формату книги для розвитку дитини можна писати багато. Час, проведений з вімельбухом витрачається максимально корисно: розвивається фантазія та посидючість, пам'ять та зорове сприйняття. 

Залежно від того, як ви використовуєте цю книгу, її роль змінюється! На розворотах є ілюстрації, довкола яких і розгортається творчість дитини та дорослого. Можна називати, рахувати, шукати певні об'єкти, які намальовані. Про кожен з них окремо або про сюжет розвороту є можливість скласти розповідь. У старшому віці дитина словесний супровід забезпечує сама, а для найменших є мама чи тато, які з радістю розкажуть і покажуть що і де. Варіантів взаємодії з вімельбухом - безліч, було би бажання.

З власного досвіду використання констатую - вімельбух не набридає. Наразі у бібліотеці моєї доньки є 4 вімельбуха. Троє з них з серії "Для найменших", особливістю якої є заокругленні кути сторінок та "пошукова стрічка" з одного боку на кожному розвороті. Ще один віммельбух - з віконцями, то окремий вид книжкового мистецтва. Моїй доньці подобаються обидва типи, вона з радістю слухає і розглядає, показує об'єкти про які хотіла би послухати. У планах ще придбання міні версії, вімельбуха А5 формату, який зручно брати з собою. Книга цього типу дає багато можливостей для розвитку дитини, які не варто ігнорувати. Отож, якщо ви у пошуках креативного подарунка для дитини чи похресника, - рекомендую!



Портал "Пустунчик" - віртуальні корисності для малечі

Так вже склалося, що натрапила на цікавий портал під час підготовки до Великодня. Лишаю посилання на прості, але гарні поробки, які можна виготовити разом з дітьми. Проте на просторах порталу ваш Пустунчик або Пустунка точно віднайде те, що йому сподобається!




Перевірений рецепт краффінів для матусь, які є незрівнянними господинями

До Великодня кожної з господинь є свої, перевірені часом рецепти. Чи не найважливішими з усіх є рецепти, які стосуються випічки. Краффін - надзвичайно смачний,  ароматний та симпатичний рецепт. Одного разу спробувавши, вам неодмінно захочеться приготувати його ще!



Лишаю посилання з перевіреними рецептами: 

Всеукраїнська ініціатива Сади Перемоги

Участь вихованців групи "Бджілки" та їх батьків!







Відео доступне для перегляду за посиланням:


Детальніше про ініціативу, рубрика "господині на замітку" доступні за посиланням:

Дошкільники в умовах військового стану

Життя - річ доволі не передбачувана... Сьогодні все добре, а вже завтра.. прокидаєшся він новини "В Україні почалася війна"... Страх і паніка, розгубленість і розчарування, - весь спектр відчуттів того дня неможливо прописати словами, неможливо забути. І це при тому, що ми дорослі... Що вже говорити про дітей? Звісно, перші дні всім важко морально і фізично, всі звикають жити в нових умовах і можна лише уявити, як важко довелося пережити ці перші дні, тижні нашим дітям. Ми намагалися зберігати спокій, у міру своїх можливостей пояснювали дітям, що відбувається. Звісно, все залежно від віку дитини, від його світогляду та власних уявлень про стресостійкість власних дітей. "Хто валодіє інформацією - володіє світом", у нинішніх умовах - хто володіє інформацією, той володіє ситуацією. Аналізуйте різні джерела, робіть правильні висновки і не лишайте осторонь дітей. Повірте, сьогодні вони лише здаються маленькими, вони все розуміють і бачать перш за все вашу реакцію. Зберігаймо спокій та віру в Перемогу!

Як говорити з дитиною про війну?

Гра, як спосіб зняти психологічне напруження у дитини

Дитячий садок online!!!

Міністерство освіти і науки України спільно з UNICEF запрошують дітей дошкільного віку до Дитячого онлайн садочка НУМО! 
Спільні зусилля злагодженої команди демонструють у вигляді розвивальних занять. "Присутність" дитини у такому садочку дозволить не втратити зв*язок з освітнім і розвивальним процесом, а також полегшить процес виховання у домашніх умовах.
Отож, якщо Вас зацікавила дана пропозиція, у розділі блогу *Дітям* є посилання на You-Tube-канал, де щоденно публікуються нові випуски. Гарного перегляду і змістовного дозвілля!

QR-код на картках, які дитина приносить додому

Вихователі, в міру розвитку своєї професії та власних можливостей, люди творчі та прогресивні.
У будь-якому разі, якщо Ви є батьками моїх вихованців - мали можливість бачити QR на картках, які дитина приносить додому.
Пояснення цьому просте - економія Вашого часу з можливістю швидко ознайомитися з пропонованою інформацією. На скан коду потрібні секунди, а щоб подати Вам інформацію у друкованому вигляді інколи потрібні години для її пошуку, обробки та друку. Погодьтеся, смартфони є нашими надійними помічниками, то чому б за їх допомоги не урізноманітнити співпрацю вихователя та батьків? Та і "носитися" з роздруківками не завжди зручно, особливо тоді, коли забираєте малечу додому з величезним запасом емоційних розповідей про день у садочу...
Не лякайтеся і не дивуйтеся, скануйте! Хто знає, що Вам відкриється цього разу: додаток з онлайн-розмальовкою для малюка, тексти пісень до святкового ранку чи фото із заняття або прогулянки...
Якщо маєте необхідність згенерувати свій власний QR-код, перейдіть за посиланням: 


Трішки про дошкільний вік

Період дошкільного дитинства - найпрекрасніший час у житті кожного малюка, адже дерева ще такі високі, небо - ще таке блакитне, а кожен із прожитих днів - неодмінно наповнений новими яскравими враженнями. Для батьків дітей дошкільного віку саме цей період є одним з найбільш відповідальним, адже саме зараз формуються "фундаментальні" навички, розвиваються необхідні для дорослого звички, а також наповнюється необхідними знаннями дитяча свідомість. Працівники ЗДО у тандемі з батьками - рушійна сила розвитку маленької людини, саме тому ми прагнемо максимально налагодити взаємодію з батьками наших вихованців. Чи задумувалися Ви, який обсяг знань має засвоїти дитина саме у дошкільному віці? Які вміння та навички мають сформуватися у цей період? Відповіді на ці та не менш важливі питання ви маєте змогу отримати, перейшовши за наступними посиланнями:

Як розвиваються діти в дошкільному віці?

П*ятнадцять порад батькам дошкільнят


В очікуванні дива...

Пропоную Вашій увазі добірку корисних посилань:

"Хто такий Миколай?"

"День святого Миколая: історія, традиції та прикмети"

"Що подарувати дитині в цей день?"

"Ідеї подарунків дорослим з нагоди дня Миколая"

Взимку у садочку... 



Розмальовка - те, що важко переоцінити!

Про те. що діти люблять малювати кожен з вас знає, як і те, який обсяг часу у мами може з*явитися, якщо дитина чимось зайнята. Розмальовка - це не просте заняття, яке розважає дитину. Її можливості більші, ніж може здатися на перший погляд... Вона розвиває дрібну моторику, дозволяє дитині реалізувати творчі фантазії, розвиває посидючість і наполегливість, а також - бажання доводити розпочату справу до її логічного завершення... Зараз купити чти надрукувати розмальовку - простіше простого, та вона настільки універсальний інструмент розвитку, що легко поміститься навіть у смартфоні матусі! Залишу вам активні посилання - там ви знайдете багато цікавого! Також розміщу декілька фото з практики використання розмальовки у повсякденному житті вихованців.







Чарівні цеглинки успіху

Ваші діти мають унікальну можливість - доторкнутися до школи вже зараз! І не просто доторкнутися, а відкрити неймовірний світ ігор з LEGO: цікавий, барвистий та неймовірно багатий!
Педагог під час організації занять з LEGO ― партнер дитини, який підтримує, надихає, за потреби допомагає їй віднайти відповідь на питання. Він мотивує дитину бути самостійною, спонукає до дій у різні засоби, зокрема власним прикладом, адже дитина вчиться наслідувати дорослого. Упродовж усього заняття педагог знаходиться поруч з дитиною, ставить їй запитання, цікавиться успіхами, звертає увагу на розв’язання певних задач. Так відбувається взаємодія дорослого з дитиною, створюється довірлива атмосфера, яка сприяє розв’язанню проблемних завдань, формуванню вміння слухати і чути дорослих та однолітків, розвитку мовлення, уміння висловлювати свої думки та з повагою ставитися до думок оточуючих.


Такі вже дорослі, наші "Бджілки"

Для кожного вихователя його вихованці є найкращими. Вони надихають, розмальовують рутину трудових буднів, вони вражають своєю безпосередністю. Пишаюся своєю малечею!















Підказки для батьків юних дослідників

https://uainkrakow.pl/domashni-doslidy-kilka-eksperymentiv-dlia-tsikavoho-dozvillia-z-ditmy/

https://op.ua/news/lifehack/cikavi-doslidi-dlya-ditey-v-domashnih-umovah

https://www.adme.ru/zhizn-nauka/5-prostyh-opytov-kotorye-stoit-pokazat-detyam-897310/


Наступність та послідовність: город на підвіконні



Город на підвіконні: посадка та догляд











Зимові розваги Пінгвінчика або нетрадиційне малювання "Бджілок"




Виготовлення гірлянди для тематичного оформлення












Щиро вдячна маленьким трудівникам та їхнім помічникам. 
Творіть, адже це чудовий спосіб провести час РАЗОМ!

"Як Лисичка про мікроби дізналася?"

Екскурс по відкритому заняттю. Діти просто молодці і молодчинки!












Якщо в локдаун стало сумно...

Одним із чудових спобобів провести час спільно із дотиною є виготовлення поробок. Незалежно від того, будуть це ялинки з паперу чи лялька з фетру, діти будуть задоволені. Повірте, такий вид діяльності принесе масу задоволення. Із плюсів для малюка: розвиток дрібної моторики, закріплення навичок малювання*ліплення*аплікації..., розвиток творчих здібностей, вміння доводити розпочату справу до кінця і ще багато тих, про які я не згадую. Найприємнишим моментом є те, що дитина має можливість подарувати поробку татусю, бабусі чи навіть вихователю. Позитивними факторами для батьків є те, що вони бачать можливості дитини, фіксують позитивні емоції від часу проведеного разом, невимушеність спілкування та ін. Творіть із дітьми, адже це того варте...
Посилання, яке містить цікаві ідеї:


https://www.uaua.info/ot-3-do-6/razvitie-ot-3-do-6/article-50514-porobki-dlya-ditej-zima-novij-rik/


Різдвяна історія

Історія перед Різдвом: про що розказав різдвяний ангел

Наближалося Різдво. За вікнами кружляли маленькі пухнасті сніжинки, в хаті відчувався смачний аромат куті та вареників, мама завершувала останні приготування на кухні, а маленький Іванко читав Ніч перед Різдвом. Історія про скупого Скруджа на той час вже була прочитана та відкладена, а знаменита «Різдвяна скринька» ще чекала своєї черги. Як бачимо, цього року Іванко вирішив як слід приготуватися до Різдва, запланувавши прочитати чимпобільше книг про це свято, а також переглянути багато тематичних фільмів. Йому дуже хотілося дізнатися, що саме ми святкуємо в цей день, однак свято наближалося, а таємниця залишалась нерозгаданою. Хлопчик засумував і відклав книгу. Раптом його погляд зупинився на невеличкій ялинковій прикрасі – це був красивий ангел, що тримав у руках зірку.

- Ось кому точно відома справжня історія Різдва Христового! – для дітей важливо вірити в чудеса, тому Іванко сказав ці слова майже на повному серйозі, хоча потім сам засміявся зі своєї наївності.

Яким же було його здивування, коли маленький іграшковий ангелик відповів йому:

- Звісно знаю! Адже це саме я запалював яскраву різдвяну зірку, що розповіла світу про народження спасителя!

Чиє народження? – перепитав здивований хлопчик. Він з усіх сил намагався переконати себе, що все, що відбувається, йому просто сниться. Адже відколи це ялинкові іграшки вміють розмовляти? Але його добре та ніжне серце підказувало йому прислухатися до слів маленького ангела та повірити у казку. Адже надворі – Різдво.

- Якщо тобі цікаво, – продовжив ангелик, – я поділюся цією захоплюючою історією з тобою.

- Звісно! Я так мріяв дізнатися, що в ж відбулося у ніч перед Різдвом, чому це свято таке особливе, - вигукнув Іванко, зовсім забувши, що ще мить назад він сумнівався в реальності того, що відбувається.

- Тоді вмощуйся зручненько і слухай.

Це було багато-багато років тому. Більше ніж 2000! Людям у ті часи жилося важко, тому вони вірили, що одного дня на землю прийде Спаситель, який зуміє змінити їхнє життя на краще, та визволити з неволі. І ось цей день настав. Тоді я ще був зовсім маленьким ангеликом і мало що розумів, але зате добре запам’ятав ту знаменну ніч.

Всі ангели, що живуть на небі дуже переживали та готувалися до чогось грандіозного. А мені доручили всього лиш запалити зірку. Спочатку я засумував, адже в цьому не було нічого цікаво – зірки я запалював кожної ночі: великі і маленькі. Але тоді старший ангел пояснив, що це буде незвичайна зірка – саме вона повинна звістити світ про народження Месії.

Після того, як на небі засяяла надзвичайної ясності зоря, ангельський хор спустився на землю і почав співати пісень, що звеличували народженого Спасителя світу. Я з непереборною цікавістю пробрався наперед, щоб теж побачити цього сміливого героя, що зібрався врятувати весь світ. Яким же було моє здивування, коли перед моїми очима опинився не величний палац і лицар на білому коні, а невеличкі ясла з маленькою дитиною. Я знову засумував, але старші ангели пояснили мені, що цієї ночі народилася не просто дитина, а надія цілого людства. Надія на краще життя, справедливість і перемогу добра!

 

Іванко був дуже щасливий. Тепер він знав, що святкують кожного Різдва.є



Профілактика замість лікування

Чекаємо на грип чи застуду? Ми вже звикли сприймати простуду як постійну супутницю холодної пори року. Але, виявляється, її можна уникнути – головне добре підготуватись! Найбільше до простуд схильні маленькі діти. Малюк має менші шанси захворіти, якщо має повноцінний місцевий і загальний імунітет, ефективність якого визначається в більшій мірі способом життя. Наводимо поради, які можуть уберегти Вас і Вашу дитину, маленьку і велику, від захворювання на респіраторну вірусну інфекцію.

ПРОГУЛЯНКИ НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ. Потрібно гуляти часто і практично в будь-яку погоду, за виключенням надмірно вітряної. Правильно вдягайте дитину, щоб вона якомога менше пітніла. Стежте, щоб малюк достатньо пив.

ПІДТРИМУЙТЕ ОПТИМАЛЬНУ ТЕМПЕРАТУРУ Й ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ В ПРИМІЩЕННЯХ. І не тільки вдома, а й у садку, школі. В холодну пору року, через обігрівання, воно стає сухим, в результаті чого висушується слизова оболонка носоглотки і віруси та мікроби, які попадають на неї, не осідають на вологих «ворсинках», а проникають глибоко в організм. Для підтримання вологості, поставте в кожній кімнаті посуд з водою, міняючи її щодня. Провітрюйте приміщення, відкриваючи вікна на 10-15 хвилин кілька разів на день.

ОСОБЛИВО ВАЖЛИВО ТРИМАТИ НОГИ В ТЕПЛІ. Якщо сталося так, що ваша дитина промочила ноги або ж просто переохолола, обов’язково потрібно зробити їй гарячу ванночку на ноги, вдягнути теплі шкарпетки, напоїти гарячим чаєм з лимоном і вкласти в ліжко. Ще одним фактором, який послаблює імунітет, є недосипання.

СЛІДКУЙТЕ ЩОБ ДИТИНА ВИСИПАЛАСЯ, ДОТРИМУВАЛАСЯ РЕЖИМУ ДНЯ.Пам’ятайте, що стрес відкриває дорогу хворобам. Дуже важливо не забувати про гігієну. Мити руки потрібно частіше під час епідемії. Старайтеся не дотулятися брудними руками до обличчя. Тримайте при собі дезінфікуючі серветки, якщо немає можливості помити руки. Стежте за тим, щоб малюк не тяг до рота сторонні предмети. Потрапляння токсичних речовин в організм також знижує його опірність.

Варто, якщо потрібно, після консультації з лікарем провести ПРОФІЛАКТИЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГЛИСТЯНОЇ ІНВАЗІЇ. Глисти пригнічують імунну систему, тим самим залишаючи дитину беззахисною і перед вірусами.

 Потрібно регулярно ВЖИВАТИ ДОСТАТНЮ КІЛЬКІСТЬ БІЛКА ТА ВІТАМІНІВ (А, С, Е, групи В), особливо вітаміну С, вони допомагають виробленню в організмі інтерферону, який вбиває віруси і мобілізує лімфоцити на боротьбу із застудою. Повноцінний білок є в м’ясі, молочних продуктах, яйцях, рибі, рекомендується при хорошій переносимості вживати страви з квасолі. Обов’язково включіть у раціон дитини сезонні свіжо віджаті соки (яблучний, морквяний, гарбузовий чи їх комбінації) та натуральні кисломолочні продукти. Живі бактерії, що містяться в останніх добре впливають на імунну систему. Вітамін С є в квашеній капусті, лимонах, апельсинах, шипшині, чорній смородині та таблетках. Але таблетки слід давати дитині з їжею, так вони краще засвоюються і не зашкодять шлунку.

Ефективним профілактичним засобом є СОЛЬОВІ РОЗЧИНИ. Декілька разів на день в період епідемії промивайте дитині ніс теплою підсоленої водою (1/2 чайної ложки солі на склянку теплої води). Також, можна застосовувати спеціальний спрей на основі морської води, який продається в аптеці. Звичайно, один із самих надійних способів уберегтися від застуди – це використати перевірений народний засіб – ЧАСНИК, який містить активні речовини (фітонциди). Для дітей, старших 3-х років, рекомендується для профілактики з’їдати 1-2 зубчика часнику в день. Молодшим дітям, які йдуть у садочок, з початком епідемії варто підвісити на тоненькій ниточці на шию зубчик часнику або при переносимості порізати і покласти на тарілочку біля ліжка малюка часник, цибулю або навіть невеликий корінець хрону, які також будуть виділяти фітонциди. З настанням епідемії слід уникати велелюдних приміщень (театр, особливо дитячий, цирк, поліклініку, магазини тощо). Щоб активізувати імунну систему організму, лікар-педіатр може призначити дитині профілактичні ліки на основі ехінацеї, женьшеню, елеутерококу або інших лікарських рослин. Самолікування тут не доречно, адже можна нашкодити організму. Також пам’ятайте: вірусні захворювання легше попередити, ніж вилікувати.

Пам’ятка для батьків, щодо профілактики

гострих респіраторних захворювань

Розпорядок дня. Дотримання правильного розпорядку дня допоможе підвищити стійкість організму вашої дитини до застуди та грипу. Обов’язковими є проведення ранкової гімнастики, гігієнічних процедур, занять з фізкультури тощо.

Важливим є дотримання санітарно-гігієнічних вимог (чистота, свіже повітря, правильно підібраний одяг дітей удома, на вулиці, заняттях відповідно до погодних умов).

Збалансоване харчування. Важливим чинником в оздоровленні дітей є оптимально збалансоване харчування. Повноцінний раціон має містити достатню кількість усіх необхідних для організму поживних речовин у правильних пропорціях. Так, надмірне вживання білкових продуктів може стати причиною ексудативного діатезу, а нестача білка спричиняє погіршення стану імунітету (уповільнюється утворення захисних білків - глобулінів). Зловживання їжею з надмірною кількістю вуглеводів і жирів порушує обмін речовин, сприяє появі зайвої ваги, ослаблює імунітет.

Процедури загартування. Загартування як один з основних засобів профілактики ГРВІ забезпечує стійкість організму до несприятливого впливу фізичних чинників навколишнього середовища – коливань температури, зміни атмосферного тиску тощо. Дозоване використання процедур загартування є свіже повітря.

Загартування повітрям (найчастіше холодним) є дуже розповсюдженим у профілактиці ГРЗ завдяки стимуляції реакцій імунітету і процесів терморегуляції. У людей, стійких до низьких температур, теплоутворення в організмі проходить інтенсивніше. Поліпшене кровопостачання шкіри зменшує ймовірність виникнення обморожень.

Дієвими засобами загартування повітрям є перебування дітей на свіжому повітрі (не менше 3,5 годин) та повітряні ванни. Прохолодне повітря подразнює нервові закінчення шкіри і слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, стимулюючи підвищення порогу їх чутливості та тренування механізмів терморегуляції. У холодну пору року прогулянки можна поєднувати з рухливими іграми та гімнастичними вправами на свіжому повітрі

Вживання фіточаїв Ефективним методом профілактики захворювань органів дихання є вживання рослинних чаїв. Таку профілактику доцільно проводити раз на день протягом місяця, особливо в осінньо-зимовий період, коли збільшується загроза застудних захворювань.Вживати напої з лікарських рослин (фіточаї) рекомендовано за 20 хвилин до приймання їжі.       Фіточаї підвищують захисні функції організму, поліпшують роботу шлунково-кишкового тракту, зменшують запалення. У період епідемії ГРЗ рекомендовано використовувати відвари трав відхаркувальної та протизапальної дії. Разом із трав’яними відварами можна вживати кисневі коктейлі, до складу яких можуть входити витяжки шипшини, малини, чорної смородини тощо.Дієвим засобом профілактики ГРЗ є також полоскання горла після сну настоями лікарських трав (ромашки, шавлії, календули, евкаліпту), часнику (очищує кров, убиває мікроби), розчином солі та йоду.

Дихальна гімнастика Підвищити імунітет дитячого організму також допоможе дихальна гімнастика. За допомогою спеціальних вправ діти навчаються правильно дихати через ніс, розвиваючи верхнє, середнє та нижнє дихання. Проводять дихальну гімнастику у другій половині дня.

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

щодо запобігання захворюваності на грип та інші ГРВЗ

1. Під час високого ризику захворювання на ГРВЗ не відвідуйте місця, де можливе велике скупчення людей.

2. За можливості зведіть до мінімуму поїздки у громадському транспорті (автобуси, тролейбуси, метро тощо).

3. Остерігайтеся близького контакту з людьми, які мають симптоми грипу або інших ГРВЗ.

4. Часто мийте руки з милом. Якщо немає такої можливості, використовуйте спеціальні алкогольвмісні засоби для оброблення та знезараження рук.

5. Не торкайтесь слизових оболонок очей, носа, рота немитими руками.

6. При чханні та кашлі прикривайте рот одноразовою хустинкою. Забезпечте дитину такими хустинками.

7. Часто провітрюйте приміщення вдома та на роботі.

8. Уникайте поцілунків, обіймів, рукостискань тощо.

9. Не допускайте переохолодження або перегрівання організму.

10. Змащуйте слизові оболонки носа оксоліновою маззю.

11. Проводьте щоденне вологе прибирання кімнат.

12. Організовуйте собі та дитині повноцінне, вітамінізоване харчування з достатньою кількістю природних джерел вітаміну С (свіжі овочі та фрукти) та фітонцидів (часник, цибуля, імбир тощо).

13. При погіршенні самопочуття залишайтеся вдома, не займайтеся самолікуванням — викличте лікаря для обстеження та призначення ефективного лікування.

14. При появі ускладнень захворювання на грип у вас чи вашої дитини не зволікайте. Організуйте госпіталізацію з метою отримання кваліфікованої допомоги медиків.

Перший — різноманітність харчування. Щоб дитина отримувала необхідні для життя й розвитку речовини, городину та садовину, хлібобулочні та круп'яні вироби, білки тваринного походження. Основу раціону мають становити продукти з цілого зерна (мюслі, вівсяні пластівці, гречка, хлібобулочні вироби з цільного зерна тощо). Друге за важливістю місце посідають овочі та фрукти. На третьому місці — молочні продукти та носії білка. Вершиною цієї своєрідної піраміди є жири, цукор, кондвироби.

Другий принцип — натуральність харчування. Практична реалізація його полягає в тому, що до раціону дитини вводять максимум свіжих продуктів у сирому вигляді або після мінімальної термічної обробки. Тут ми пропонуємо:

пити натуральне непастеризоване молоко, самим робити з нього морозиво, йогурти, сир;

готувати м'ясні страви лише з натурального (не консервованого м'яса). Мінімізувати в раціоні дитини ковбасні вироби;

не споживати консервованих продуктів;

не споживати білого комерційного хліба;

обмежити використання в їжу здоби;

під час приготування страв використовувати тільки нерафіновані олії;

остерігатися вживання сирих яєць, оскільки білок сприяє розвиткові біотипової недостатності, а вживання комерційних яєць може спричинитися до захворювання на сальмонельоз;

надавати перевагу вживанню свіжих фруктів та ягід перед комерційними соками та напоями.

Третій принцип - стимуляція апетиту. Тут можна порадити:

зменшити у стравах вміст жиру, оскільки жир пригнічує секрецію шлункового соку;

не давати дитині пити під час їжі, бо зайва рідина розбавляє шлунковий сік, через що їжа довше затримується в шлунку;

між основними прийомами їжі дозволяти дитині вживати тільки свіжі овочі та фрукти, натуральні свіжі соки, компоти. Це стимулює шлункову секрецію, підвищує апетит;

по змозі годувати дитину на свіжому повітрі. Чудовим стимулом апетиту є обід на березі річки, в лісі біля вогнища.

Четвертий принцип - психофізичне задоволення від їжі (десерт). На десерт можна порекомендувати коктейлі на основі сухого молока, яєчного порошку з додаванням цукру, свіжих фруктів, горіхів, порошку какао. Кондитерські вироби з чистим шоколадом не можна використовувати на десерт. Шоколад містить щавлеву кислоту, що перешкоджає всмоктуванню мінеральних речовин. Окрім того, шоколад має сильні алергенні властивості. Дітям рекомендують тільки молочний шоколад, можна з горіховими наповнювачами.

Пятний принцип - регулювання роботи кишечника. Для цього необхідно включати в раціон страви з харчовими волокнами (овочі, фрукти, цільне зерно) та кисло­молочні продукти.

Шостий принцип - корекція ваги. В раціоні різко знижують вміст жирів, простих вуглеводів (цукор, кондвироби), всі види виробів з тіста (булки, макарони), а також картоплі, круп (окрім вівсяної та гречки) й дуже солодких продуктів.

А підсумок усього цього дуже простий — здоров'я дитини і грунтується на натуральній грубій їжі, а не на екзотичних продуктах і стравах.

Ігрова діяльність з пірамідкою


Посилання, яке містить 14 розвиваючих ігор з пірамідкою для вашого малюка: https://dytpsyholog.com/2016/06/23/14-%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D1%85-%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%8E%D1%87%D0%B8%D1%85-%D1%96%D0%B3%D0%BE%D1%80-%D1%96%D0%B7-%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%87/
Нехай спільні ігри приносять вам радість!

Інформаційна довідка про 1 червня

Перейшовши за посиланнями, Ви дізнаєтеся не лише історію виникнення свята, а й цікаві ідеї для його проведення разом з дітьми:

Маленькі маніпулятори: як розпізнати і що робити?

Дане посилання містить інформацію, яка допоможе Вам вирішити проблему:

Самостійність: що варто знати батькам?

Інформаційну довідку Ви зможете переглянути за посиланням: https://kidsvisitor.com/uk/news/125-iak-vikhovati-samostiinist-u-ditei/
Дозволяйте дітям відчувати себе переможцями!

Поради щодо виховання дошкільнят

Ефективність порад можна перевірити лише шляхом впровадження їх у процес домашнього виховання, вибір за вами. Переходьте за посиланням і беріть на замітку:

Досліди в режимі "Онлайн"

1. Досліди для дітей з водою
2. Дослід "Створення вулкану"
3. Дослід "Кольорова капуста"
Більше ідей для проведення цікавих дослідів можна знайти за посиланням:

Консульиація "Вихід з карантину"



Дошкільники на карантині: чим зайнятися з дитиною?


1. Практичні поради з урізноманітнення буднів
2. Топ 25 українських YouTube-каналів для дітей різного віку 


Булінг та кібербулінг 




За цим посиланням Ви зможете знайти ретельно відібрану інформацію з теми, а саме довідку з протидії булінгу (з прикладами)











"Розум на кінчиках пальців" або чим важливий розвиток дрібної моторики?




Казка як інструмент виховання дошкільника


Паніка - не для нас




Скарбничка корисних посилань на час карантину




"Дитина на карантині" - консультація для турботливих батьків 






Гіперактивність? 

Нехай таке "знайомство" Вас не лякає, адже це не привід для сумних роздумів.
 Наразі у всесвітній павутині вдосталь інформації про гіперактивних дітей. Якщо ви запідозрили, що даний термін є однією з характеристик дитини, пропоную визначитись остаточно, ознайомившись і прийнявши до уваги чіткі поради.

 Р.S: вони не є догмою, оскільки краще за вас Вашу дитину не знає ніхто, та краще прочитати декілька статей та проконсультуватись з вихователем щодо подальшої тактики виховання.

Коментарі

Найчастіше читають:

Відеозаняття "Навчаємо Кнопу"

Робота на платформі Blogger

Казка як інструмент виховання

Будні під час карантину